VOYO.sk APK

Version 5.8.1 - net.cme.voyo.sk
Last updated: Thu, 17 Jun 2021 15:04:36 UTC
voyo,entertainment

VOYO has undergone a transformation, bringing a better user experience and a lot of new content In addition to significantly higher user comfort, the new VOYO also brings you even richer and more attractive content, a larger number of titles in HD quality, or the opportunity to return to the recognized video. You can choose from a number of attractive previews (rather than on TV), premieres, fairy tales and stories for the whole family, popular Czechoslovak classics, as well as films and series from around the world.

VOYO.sk apk

APP Information

Download Version 5.8.1 (1648)
Apk Size34.87 MB
App DeveloperMARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.
Malware CheckTRUSTED
Install on Android6.0 and up
App Packagenet.cme.voyo.sk.apk
MD5710100a2e9a5043bbd9cffbddde1152a
Rate5
Website http://www.voyo.sk

Download VOYO.sk 5.8.1 APK

App Description

VOYO.sk is voyo,entertainment, content rating is Everyone (PEGI-3). This app is rated 5 by 1 users who are using this app. To know more about the company/developer, visit MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o. website who developed it. net.cme.voyo.sk.apk apps can be downloaded and installed on Android 6.0 and higher Android devices. The Latest Version of 5.8.1 Available for download. Download the app using your favorite browser and click Install to install the application. Please note that we provide both basic and pure APK files and faster download speeds than APK Mirror. This app APK has been downloaded 669+ times on store. You can also download net.cme.voyo.sk APK and run it with the popular Android Emulators.

Nové VOYO Vám okrem výrazne vyššieho používateľského komfortu prináša aj ešte bohatší a lákavejší obsah, väčšie množstvo titulov v HD kvalite, či možnosť vrátiť sa k rozpozeranému videu. Vyberať si môžete z ponuky množstva atraktívnych predpremiér (skôr ako v TV), premiér, rozprávok a príbehov pre celú rodinu, obľúbených československých klasík, ako aj filmov a seriálov z celého sveta. 

App ChangeLog

 • Drobné úpravy

App Screens

VOYO.sk App Screen 1VOYO.sk App Screen 2VOYO.sk App Screen 3VOYO.sk App Screen 4VOYO.sk App Screen 5

Older Versions

More Android Apps to Consider

sk

Google Play Reviews

 1. Maroš Kiša-avatar

  Maroš Kiša

  It's working well with Google Chromecast.

 2. Nada S-avatar

  Nada S

  terrible app, interface, and convenience. Useless like whole Markiza.

 3. Stefan G-avatar

  Stefan G

  If it's possible I'd love to give 0 star. It's sad to see that someone don't know to build normal video stream in 21 century,I have everything updated on my phone to latest version always, every other site is working,every stream working perfectly but only your have crash. Can't play not even one serial or whatever. When you'll fix it,I'll maybe subscribe. Now I'm going to cancel trial. 👋

 4. 1paula122-avatar

  1paula122

  Absolutely horrible app

 5. Ida Pomajova-avatar

  Ida Pomajova

  Nedá sa pozerať živé vysielanie. Mám predplatené na tri mesiace. Roky som pouzivala ale teraz... "nie je dostupné vo vašom regióne" Dobrá modernizácia

 6. Adrián Geško-avatar

  Adrián Geško

  Filmy sú dostupné prevažne v češtine. Kvalita videa len 720p. Nejde sa mi prihlásiť na starej telke keďže pýta prihlasovacie meno ktoré nemám a update nie je dostupný na túto telku.

 7. erik lacko-avatar

  erik lacko

  V inej krajini to neide a mam zaplatene😤😤

 8. Tomas Mesaros-avatar

  Tomas Mesaros

  Nejde prehrat ziadne video. Iba naskoci toast message "Prosim cakajte" a nic sa nedeje. Navyse, GUI je proste priserne, zrejme to vytvaral na kolene nejaky gymnazista za minimalnu mzdu.

 9. Oleenka Kolláriková-avatar

  Oleenka Kolláriková

  Prosím Vás, chcela by som si zaplatiť mesačné predplatné SMSkou a stále mi prichádza odpoveď, že pre moje číslo už je služba aktivovaná. A kredit nikde. Účet už mám dávnejšie, len som si teraz chcela dobiť kredit.

 10. Peter Becarik-avatar

  Peter Becarik

  Doesn't work properly, crashes all the time