YGS Cepte APK

Version 4.2 - com.ygscepte
Last updated: Fri, 14 Oct 2016 14:08:00 UTC
ygscepte,education,cepte:

APP Information

Download Version 4.2 (6)
Apk Size2.14 MB
App DeveloperSINAVCEPTE
Malware CheckTRUSTED
Install on Android2.2.x and up
App Packagecom.ygscepte.apk
MD5968d355f19444e3f7abda9382e89f063
Rate5

Download YGS Cepte 4.2 APK

App Description

YGS Cepte is ygscepte,education,cepte, content rating is Everyone (PEGI-3). This app is rated 5 by 1 users who are using this app. To know more about the company/developer, visit SINAVCEPTE website who developed it. com.ygscepte.apk apps can be downloaded and installed on Android 2.2.x and higher Android devices. The Latest Version of 4.2 Available for download. Download the app using your favorite browser and click Install to install the application. Please note that we provide both basic and pure APK files and faster download speeds than APK Mirror. This app APK has been downloaded 611+ times on store. You can also download com.ygscepte APK and run it with the popular Android Emulators.

YGS Cepte uygulamasıyla 2011 yılına ait YGS sınav soruları elinizin altında olacak. Uygulama giriş ekranı üzerindeki "Güncelle" butonuyla sisteme ekleyeceğimiz yeni sınavları da otomatik olarak indirebileceksiniz. Bu yüzden Güncelle işlemini zaman zaman tekrarlayınız. Başladığınız bir sınavı bitirmeden kaydedebilir ve daha sonra kaldığınız sorudan devam edebilirsiniz. Bitirdiğiniz sınavları da aynı şekilde kaydederek süre ve doğru/yanlış oranlarınızı takip edebilirsiniz. 

Geliştirmelerden haberdar olmak için lütfen www.sinavcepte.com sitemizi ziyaret ediniz. Bizi Facebook ve Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz. Bunun için giriş ekranındaki küçük ikonları tıklamanız yeterli.

Herkese sınavda başarılar...
 

App ChangeLog

  • SD Karta taşıma özelliği eklendi.
    Farklı ekran çözünürlükleri desteklendi. (Uygulamada sorun yaşayanlar web sitemizden bildirebilirler)

App Screens

YGS Cepte App Screen 1YGS Cepte App Screen 2YGS Cepte App Screen 3YGS Cepte App Screen 4YGS Cepte App Screen 5

Permissions

requires following permissions on your android device.

android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
android.permission.INTERNET
android.hardware.touchscreen
view network connections
Allows the app to view information about network connections such as which networks exist and are connected.

full network access
Allows the app to create network sockets and use custom network protocols. The browser and other applications provide means to send data to the internet, so this permission is not required to send data to the internet.

Older Versions

More Android Apps to Consider

YGS