VOYO.cz APK

Version 5.4.7 - net.cme.voyo.cz
Last updated: Wed, 14 Apr 2021 1:29:57 UTC
voyo,entertainment

VOYO.cz apk

APP Information

Download Version 5.4.7 (1468)
Apk Size9.22 MB
App DeveloperCME: Central European Media Enterprises
Malware CheckTRUSTED
Install on Android6.0 and up
App Packagenet.cme.voyo.cz.apk
MD5a39bf7bac7bc89138658b5fa016d604d
Rate5
Website http://voyo.cz

Download VOYO.cz 5.4.7 APK

App Description

VOYO.cz is voyo,entertainment, content rating is Everyone (PEGI-3). This app is rated 5 by 1 users who are using this app. To know more about the company/developer, visit CME: Central European Media Enterprises website who developed it. net.cme.voyo.cz.apk apps can be downloaded and installed on Android 6.0 and higher Android devices. The Latest Version of 5.4.7 Available for download. Download the app using your favorite browser and click Install to install the application. Please note that we provide both basic and pure APK files and faster download speeds than APK Mirror. This app APK has been downloaded 1474+ times on store. You can also download net.cme.voyo.cz APK and run it with the popular Android Emulators.

Voyo nabízí přes 2 500 filmů a seriálů, které si díky naší aplikaci můžete pustit kdykoli a kdekoli. Oblíbené pořady TV Nova najdete na Voyo dokonce dříve než v TV. Pro naše nejmenší diváky máme připravenou širokou škálu filmů a seriálů pro děti. To vše si můžete na Voyo užít v klidu, bez rušivých reklam. Sportovní fanoušky potěší bohatá nabídka exkluzivních sportovních přenosů a možnost sledovat prémiové kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Pro využívání nabídky Voyo je potřeba registrace na webu https://voyo.nova.cz/ Vyzkoušejte prvních 7 dní zdarma!

Aplikace je podporována pro zařízení s operačním systémem Android 6 a vyšší. 

Sledování titulů je možné v rámci celé EU/EEA. Pro využívání služby Voyo mimo území ČR je třeba mít trvalý pobyt na území České republiky a uhradit plné předplatné.
Voyo offers over 2,500 movies and series, which you can watch anytime and anywhere thanks to our application. You can find your favorite TV Nova shows on Voyo even earlier than on TV. We have prepared a wide range of films and series for children for our youngest viewers. You can enjoy all this on Voyo in peace, without disturbing advertisements. Sports fans will enjoy the rich offer of exclusive sports broadcasts and the opportunity to watch the premium channels Nova Sport 1 and Nova Sport 2.

To use the Voyo offer, you need to register on the website https://voyo.nova.cz/ Try the first 7 days for free!

The application is supported for devices with Android 6 and higher.

Watching titles is possible throughout the EU / EEA. To use the Voyo service outside the Czech Republic, you must have a permanent residence in the Czech Republic and pay a full subscription.
 

App ChangeLog

 • Drobná vylepšení a opravy chyb

App Screens

VOYO.cz App Screen 1VOYO.cz App Screen 2VOYO.cz App Screen 3VOYO.cz App Screen 4VOYO.cz App Screen 5

Older Versions

More Android Apps to Consider

Google Play Reviews

 1. Nikola Ellinor Liptakova-avatar

  Nikola Ellinor Liptakova

  Announces fail in playing the video all the time. Unintuitive ux. When watching one episode other does not start automatically and one has to go back to overviewof all episodes to chose next one)(does not matter since the episode will not play anyway) . No continue watching option. The worst streaming service I have ever encountered.

 2. Olav Birkeland-avatar

  Olav Birkeland

  Lots of encoding/ decoding artifacts, watching sports at "Nova Sport 2 HD" is almost unbareble. Same artifacts happens simultaniously on two different devices, one Android (app) and Windows (Chrome), which tells me the problems are on the server side.

 3. Marek Stalmasek-avatar

  Marek Stalmasek

  Fails to open on "unknown api endpoint"

 4. Petra Horakova-avatar

  Petra Horakova

  Dobrý den, mám problém s aplikací. Píše mi to : unknown api endpoint.....zkusila jsem restovat mobil, odinstalovat a znovu nainstalovat aplikaci a už mi nejde se ani přihlásit. Děkuji za pomoc. Petra

 5. VU-avatar

  VU

  Tezce zabugovany

 6. martin trojánek-avatar

  martin trojánek

  Průměr, proč z aplikace nelze pustit video přes cast na android TV? (Z Chrome to jde)? Nebo proč nemáte aplikací v obchodě play pro android TV? Pokud si člověk službu zaplatí, nechce řešit jak to pustit na velké TV. (Netflix, HBO a pod Chromecast podporují v aplikacich).

 7. M S-avatar

  M S

  Ved vam to nefunguje, na Philips smart TV appka nefunguje, na desktope to chce flash ktory uz roky dozadu bol uznany za bezpecnostne riziko. Atd. Proste sa to NEDA NIKDE POZERAT !!! absolutne nepouzitelna sluzba.

 8. David Švorc-avatar

  David Švorc

  Tahle appka zamrzla před 5 lety. Chromecast nikde, in-app platby nikde, podpora nikde. Design jako před třemi 5 lety. Ovládání a celkový dojem z používání je hrůza. Chtěl jsem si voyo zaplatit, ale už nechci 😃

 9. Radim Kabeláč-avatar

  Radim Kabeláč

  Chybí mi odesílání do Chromecastu! Proč z pc lze a z mobilu ne? Na mobilu se opravdu na filmy dívat nebudu.

 10. Tereza Peňová-avatar

  Tereza Peňová

  Pored