Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 APK

Version 2.0 - com.tks.kelime
Last updated: 2020-01-06 17:33:42
kelime,puzzle,oyunu

Word Search, Word Search, Online Word Hunt, Puzzle Games 2019!

Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 apk

APP Information

Download Version 2.0 (4)
Apk Size17.96 MB
App Developercpp
Malware CheckTRUSTED
Install on Android4.1.x and up
App Packagecom.tks.kelime.apk
MD5ae24404429300960f885d513c32d87df
Rate0
Website http://www.tksgames.com/

Download Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 2.0 APK

App Description

Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 is kelime,puzzle,oyunu, content rating is Everyone (PEGI-3). This app is rated 0 by 0 users who are using this app. To know more about the company/developer, visit cpp website who developed it. com.tks.kelime.apk apps can be downloaded and installed on Android 4.1.x and higher Android devices. The Latest Version of 2.0 Available for download. Download the app using your favorite browser and click Install to install the application. Please note that we provide both basic and pure APK files and faster download speeds than APK Mirror. This app APK has been downloaded 371+ times on store. You can also download com.tks.kelime APK and run it with the popular Android Emulators.

Diğer tüm Türkçe kelime bulmaca oyunları içinde farklı olan Kelime avı ve kelime gezmece oyunumuz Türkçe Kelime Oyunu kategorisinde mükemmel bir beyin egzersizi yaptıracaktır. Sürekli farklı kelime gezmece ve türkçe bulmaca, azerice kelime bulmaca oyunları içinde beyin jimnastiği meraklıları için çok faydalı bir zihinsel jimnastik ve hafıza kuvvetlendirici özellikleri ile MEB öğretmenleri tarafından çocuklara ve hafıza zayıflığı çeken kişilere önerilen trend kelime bulmaca oyunudur. Her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir. Bulmaca oyunları ve kelime oyunu listelerinde hep ön sırada olan kelime oyunumuz hafıza çalışması yapan kullanıcıları tarafından keyifle oynanmakta olup gelişmiş özelliklere sahiptir. Kelime bulmaca oyunları arasında kelime gezmece, kelime türetme oyunu, kelime bulmaca oyunları, kelime avı gibi farklı kategorilerde trend sıralamalar da yer almaktadır. Kelime bulma oyunu farklı kelime bilgi beceri seviyelerinde ve değişik zorluk derecelerinde kelime türetme örnekleri içermektedir.
Kelime bulmaca oyunu üstün teknik algoritması ve özel olarak kurgulanmış makina öğrenmesine sahip, yapay zekaya karşı yapılan heyecanlı ve öğretici bir bilgi yarışı olacaktır. Kelime Bulmaca oyunu zor seviyeleri ve orta zorlukta kelimeleri ile uyumlu dengeli bir dağılım ile kurgulanmıştır.
Amaç basittir. Doğru kelimeleri bulmak için uygun harfleri birleştir ve zorlaşan bölümleri zamana karşı yarışarak geç. Kelime avcısı kolay olduğu gibi her geçilen seviye sonrası sizi zorlayacak ve hafızanızı geliştirecek şekilde yerli ve milli programcılar tarafından hazırlanmıştır. Seviyeleri atladıkça başarınızı dilerseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir ve en hızlı ve en çok doğru cevabı bildiğinizde alacağınız başarı madalyasını gurur ile taşıyabilirsiniz. Bu şekilde elde ettiğiniz kelime avı ve kelime gezgini maceracısı olduğunu herkese göster ve eğer zihninin parlak hafızanın güçlü olduğunu düşünüyor ise hemen kelime avı başlasın. Kelime bulmaca, türkçe kelime arama, kelime türetme ve harfleri sıralı yerleştirme gibi temel dil becerileri yanında kelime gezmece, kelime dizme oyunları arasında haklı bir üne sahip olan oyunumuzu oynamak ve kelime türetme şampiyonları arasında yerini almak istiyorsan özgün oyunumuzu vakit kaybetmeden hemen indir ve oyna!
Bu yeni oyunumuz hayvanlar, şehirler, erkek isimleri, kız isimleri, eşyalar gibi farklı kategorilerden kelime bulmaca, kelime türetme ve kelime avı seviyelerinden oluşmaktadır. Bu kategorilerde farklı zorlukta kelime türetme ve harf yerleştirme ile kelime dağarcığınızı en üst düzeyde kullanmanız gerekmektedir.
Geçtiğiniz her sözcük avı bölümü için joker hakkı kazanabilecek ve zorlandığınız kelime türetme bölümlerde bu jokerleri kelime avı için kullanmak için ufak ipuçları biriktireceksiniz.
ÖZELLİKLER
- Gittikçe zorlaşan 300 farklı kelime avı ile bulmaca oyunu.
- İpuçları ile oyunu daha kolay hale getirin.
- Oynanması kolay basit grafik ara yüzü.
- İnternetsiz kelime oyunu.
- Ödüllü reklamlar ile ücretsiz ipuçları yardımı ile kelime bulmaca imkanı.

Kelime oyunu tamamen Türkçe kelimelerden oluşmaktadır. Kelime Bulmaca oyunları sizin için bir tutku ise sürekli gelişen ve geliştirmeye devam ettiğimiz kelime türetme, kelime gezmece ve kelime avı kategorisinde yer alan oyunumuz tam size göredir. Şimdi hemen internetsiz olarak oynayabileceğiniz kelime türetme oyunumuzu indirin ve değerli görüşleriniz ile bize yön verin lütfen.
Zevkli ve eğlenceli oyunlar dileriz.
2020 yılında kelime oyunları ve zevk veren bulmaca oyunları arasında haklı yerini, kelime oyunumuz sürpriz yenilikleri ile ve desteğiniz ile koruyacaktır.
Different from all the other Turkish word puzzle games, our word hunt and word walker game will have a perfect brain exercise in the Turkish Word Game category. It is a trend word puzzle game recommended by MEB teachers to children and people who suffer from memory weaknesses with mental gymnastics and memory booster features which is very useful for brain training enthusiasts in constant word vocabulary and Turkish puzzle, azerice word puzzle games. Appeals to users of all ages. Our word game, which is always at the forefront of the puzzle games and word game lists, is played by the users who work in memory and has advanced features. Word puzzle games include word rankings, word derivation games, word puzzle games, word hunt, and trend rankings in different categories. The word finder game includes examples of word derivation at different word skill levels and different levels of difficulty.
The word puzzle game will be an exciting and instructive quiz against artificial intelligence with superior technical algorithms and specially engineered machine learning. Word Puzzle game is structured with a balanced scatter aligned with difficult levels and medium difficulty words.
The goal is simple. Combine the appropriate letters to find the right words and skip the challenging parts by racing against the clock. The word hunter is easy and has been prepared by local and national programmers to compel you and improve your memory after each passing level. As you skip the levels, you can share your success with your friends if you wish, and you can carry the achievement medal with pride when you know the fastest and most accurate answer. Show everyone that you are the word hunt and word explorer adventurer that you get in this way, and if your mind thinks the bright memory is strong, let the word hunt begin immediately. If you want to play our game which has a well-known reputation among word tour, word sequencing games and basic language skills such as word puzzle, Turkish word search, word derivation and sequential placement, download and play our original game without wasting time!
Our new game consists of word puzzle, word derivation and word hunt levels from different categories such as animals, cities, boy names, girl names, items. In these categories, you have to use your vocabulary at the highest level with different difficulty word derivation and letter placement.
You will be able to earn wildcards for each word hunt section you've passed, and you'll accumulate little clues to use these wildcards for word hunt in the word-derivation sections you've had difficulty with.
SPECIFICATIONS
- Puzzle game with 300 different word hunt that gets harder.
- Make the game easier with tips.
- Simple graphical interface that is easy to play.
- Internet word game.
- Possibility of word puzzles with the help of free tips with award-winning ads.

Word game consists entirely of Turkish words. If the word puzzle games are a passion for you, our game is in the category of word derivation, word hovering and word hunt, which we constantly develop and continue to develop. Now you can download our word derivation game which you can play without internet and give us your valuable feedback.
We wish you fun and fun games.
In 2020, our word game will keep its rightful place among word games and delightful puzzle games with surprise innovations and your support. 

App ChangeLog

App Screens

Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 App Screen 1Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 App Screen 2Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 App Screen 3Bulmaca Oyunları, Kelime Oyunu Kelime Gezmece 2020 App Screen 4

Reviews From google play store

duzgun yapin hatali oyun


super👍👍


Array

Permissions

requires following permissions on your android device.

android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
android.permission.INTERNET
android.permission.WAKE_LOCK
com.google.android.finsky.permission.BIND_GET_INSTALL_REFERRER_SERVICE
view network connections
Allows the app to view information about network connections such as which networks exist and are connected.

full network access
Allows the app to create network sockets and use custom network protocols. The browser and other applications provide means to send data to the internet, so this permission is not required to send data to the internet.

prevent phone from sleeping
Allows the app to prevent the phone from going to sleep.

Certificate

Certificate Issuer:C:US, CN:Android, L:Mountain View, O:Google Inc., ST:California, OU:Android
Certificate Subject:C:US, CN:Android, L:Mountain View, O:Google Inc., ST:California, OU:Android

Activities

com.unity3d.player.UnityPlayerActivity
com.google.android.gms.ads.AdActivity

Providers

com.google.android.gms.ads.MobileAdsInitProvider

Services

com.google.android.gms.measurement.AppMeasurementService
com.google.android.gms.measurement.AppMeasurementJobService

Receivers

com.google.android.gms.measurement.AppMeasurementReceiver
com.google.android.gms.measurement.AppMeasurementInstallReferrerReceiver

Interesting Strings

http://
http://schemas.android.com/apk/res/android
http://www.example.com
http://www.google.com
https://
https://adservice.google.com/getconfig/pubvendors
https://app-measurement.com/a
https://csi.gstatic.com/csi
https://google.com/search?
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/native_ads.html
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/production/mraid/v3/mraid_app_banner.js
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/production/mraid/v3/mraid_app_expanded_banner.js
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/production/mraid/v3/mraid_app_interstitial.js
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/production/native_ads.js
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/production/sdk-core-v40-impl.html
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/production/sdk-core-v40-impl.js
https://googleads.g.doubleclick.net/mads/static/mad/sdk/native/sdk-core-v40-loader.html
https://imasdk.googleapis.com/admob/sdkloader/native_video.html
https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/gen_204?id=gmob-apps
https://plus.google.com/
https://support.google.com/dfp_premium/answer/7160685#push
https://www.example.com
https://www.google.com
https://www.google.com/dfp/debugSignals
https://www.google.com/dfp/inAppPreview
https://www.google.com/dfp/linkDevice
https://www.google.com/dfp/sendDebugData
https://www.googleadservices.com/pagead/conversion/app/deeplink?id_type=adid&sdk_version=%s&rdid=%s&bundleid=%s
https://www.googleapis.com/auth/appstate
https://www.googleapis.com/auth/datastoremobile
https://www.googleapis.com/auth/drive
https://www.googleapis.com/auth/drive.appdata
https://www.googleapis.com/auth/drive.apps
https://www.googleapis.com/auth/drive.file
https://www.googleapis.com/auth/fitness.activity.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.activity.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.blood_glucose.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.blood_glucose.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.blood_pressure.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.blood_pressure.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.body.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.body.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.body_temperature.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.body_temperature.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.location.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.location.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.nutrition.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.nutrition.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.oxygen_saturation.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.oxygen_saturation.write
https://www.googleapis.com/auth/fitness.reproductive_health.read
https://www.googleapis.com/auth/fitness.reproductive_health.write
https://www.googleapis.com/auth/games
https://www.googleapis.com/auth/games.firstparty
https://www.googleapis.com/auth/games_lite
https://www.googleapis.com/auth/plus.login
https://www.googleapis.com/auth/plus.me

Older Versions

More Android Apps to Consider