ekşi sözlük APK

Version 1.1 - com.eksiteknoloji.eksisozluk
Last updated: 2020-02-23
eksiteknoloji,eksisozluk,social,ekşi,sözlük

Turkish containing the most comprehensive reference source

ekşi sözlük apk

APP Information

Download Version 1.1 (37)
Apk Size37.30 MB
App Developereksi inc.
Malware CheckTRUSTED
Install on Android4.1.x and up
App Packagecom.eksiteknoloji.eksisozluk.apk
MD5bf364a3991e5978a0674534bf52bb150
Rate0
Website https://eksisozluk.com

Download ekşi sözlük 1.1 APK

App Description

ekşi sözlük is eksiteknoloji,eksisozluk,social,ekşi,sözlük, content rating is Everyone (PEGI-3). This app is rated 0 by 0 users who are using this app. To know more about the company/developer, visit eksi inc. website who developed it. com.eksiteknoloji.eksisozluk.apk apps can be downloaded and installed on Android 4.1.x and higher Android devices. The Latest Version of 1.1 Available for download. Download the app using your favorite browser and click Install to install the application. Please note that we provide both basic and pure APK files and faster download speeds than APK Mirror. This app APK has been downloaded 11+ times on store. You can also download com.eksiteknoloji.eksisozluk APK and run it with the popular Android Emulators.

1999 yılında kurulan, tamamen özgün bir formatta kullanıcılar tarafından oluşturulmuş türkçe içerikli en kapsamlı referans kaynağı ekşi sözlük’ün resmi uygulaması.

ekşi sözlük uygulamasında gündemi ve başlıkları takip etme, entry girme, merak ettiğiniz konularla ilgili arama yapma ve mesajlaşma gibi sözlük fasilitelerini kullanabilirsiniz. 

uygulama ile birlikte yeni gelen özellikler:
- anlık mesajlaşma,
- profil fotoğrafı ekleme,
- facebook entegrasyonu,
- takip ve takipçi sayılarını görme.

ekşisözlük’ü tüm platformlarda (uygulama, masaüstü, mobil, tablet) reklamsız görüntülemek için aylık ve yıllık aboneliklerimizden birini tercih edebilirsiniz.

abonelik süresi boyunca banner alanlarında ve videolarda bulunan reklamlar gösterilmez.

aboneliğiniz, siz iptal etmediğiniz müddetçe dönem sonu otomatik olarak yenilenir. aboneliğinizin başlamasının ardından hesap ayarlarına giderek otomatik yenilemeyi kapatabilirsiniz.
Founded in 1999, completely user-generated content in a unique format, the most comprehensive reference source Sour Dictionary Turkish official application.
 
sour agenda and topics to follow in the dictionary application, entry into, to search related questions you may have and can use the dictionary Facilities such as messaging.
 
new features that come with the application:
- instant messaging,
- Adding a profile photo,
- Facebook integration,
- follow up and see the number of followers.

ekşisözlük on all platforms (applications, desktop, mobile, tablet) you can choose one of our monthly and annual subscriptions to view ads.

Ads are not shown in the banner area located throughout the subscription period and video.

Your subscription to the end of the first period will automatically renew, unless you cancel. You can turn off auto-renewal by going to your account settings after the start of your subscription.
 

App ChangeLog

App Screens

ekşi sözlük App Screen 1ekşi sözlük App Screen 2ekşi sözlük App Screen 3ekşi sözlük App Screen 4ekşi sözlük App Screen 5

Reviews From google play store

taşınmış başlıklara tıklayınca crash yiyor. başlıkta gezinirken seri olarak aşağı yukarı yaptığımda gecikmeler yaşanıyor bazen çöküyor. keşke birazcık olsa geliştirilse. ekşi şeyler de dahil edilse mesela


Uygulamanın okurlar için en önemli fonksiyonu olan reklamlar hiç bir problem olmaksızın gayet güzel çalışmakta. Uygulamayı açtıktan 5 dakika sonra farklı bir başlığa geçerken yükleme işareti çıkıyor ve uygulama donuyor. Bu sorun uygulama tamamen kapatılıp açılmadan düzelmiyor. Ayrıca arama özelliği kullanılırken başlığa tıklandığında veya okuduğunuz bir başlıktaki bakınızlara tıkladığınızda uygulama kapanıyor. Çözüm: Dürüm azaltılmalı ve uygulama acilen düzgün bir yazılımcıya emanet edilmeli.


Web sifremle mobilden hesap girisi yapamiyorum. Sagolsunlar, sozluk ekibi de hic mail bakmadigi/cevap yazmadigi icin soeun nedir, anlayamiyorum. Mobil kullanmayacagim artik. Beceremiyorsaniz, yapiyormus gibi yapmayin bari!


Berbat , başlık adı yazıp girerken ve başlıklar arasında gezerken uygulama sürekli kendini sonlandırıyor . Bu kadar büyük bir oluşum için yapılan uygulamanın bu kadar özensiz ve tutarsız olması çok üzücü bir durum ve bütün Ekşi Sözlük yazarlarına karşı bir hakarettir .


Kaç ay oldu uygulamaya hala debe gelmedi. Ayrıca uygulamada sözlüğe getirilen kişilerin yazdıklarını da okuyamıyoruz. Ama reklam koymayı iyi biliyorlar.


telefonumda tuttuğum en kötü uygulama. böyle kötü bi kullanım deneyimi görmedim ben. neden 3rd party uygulamalar daha iyi diye düşünmeleri lazım. daha fazla dayanamayıp sildim artık. soru cevap etkinliğinde cevapları göremiyorsunuz yıllar önce diğer uygulamalar bunu yapsa bile burda hala bir gelişme yok. rezalet


Halen uygulamanın mesajlaşma kısmını nasıl böyle kötü bırakabiliyorsunuz anlaşılır gibi değil. Bildirimler yanlış, örneğin bilgisayardan falan okunsa bile halen duruyor bildirim panelinde. mesajlaşma ana ekranı yanlış ve eski mesajlarda takılıyor refresh etmedikçe falan. Türkiye'nin en önemli sitelerinden birinin uygulamasına hiç yakışmıyor.


Yönlendirme olan başlıklara denk gelirseniz uygulama kapanıyor. Başlık içi aramada boşluk bırakmadan aratmak gerekiyor yoksa hata veriyor. Bir de yeni birini badilere ekleyince takip kısmı çalışmayı bıraktı. Bunlar dışında iş görür bir uygulama, zaten uzun süredir de kullanıyorum.


Sık sık kilitlenme ve çökme sorunu yaşıyor. Buna bir türlü çözüm getiremediler. Web sayfasından bakmak daha kolay.


1 yıldız bile değil berbat uygulama sildim telefondan o kadar büyük platform şu teknoloji çağında adam gibi verin parayı düzgün bir app yaptırın


Permissions

requires following permissions on your android device.

android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
android.permission.ACCESS_WIFI_STATE
android.permission.CAMERA
android.permission.INTERNET
android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE
android.permission.REQUEST_INSTALL_PACKAGES
android.permission.WAKE_LOCK
android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
com.android.vending.BILLING
com.google.android.c2dm.permission.RECEIVE
android.hardware.camera
android.hardware.faketouch
android.hardware.screen.portrait
android.hardware.wifi
view network connections
Allows the app to view information about network connections such as which networks exist and are connected.

view Wi-Fi connections
Allows the app to view information about Wi-Fi networking, such as whether Wi-Fi is enabled and name of connected Wi-Fi devices.

take pictures and videos
Allows the app to take pictures and videos with the camera. This permission allows the app to use the camera at any time without your confirmation.

full network access
Allows the app to create network sockets and use custom network protocols. The browser and other applications provide means to send data to the internet, so this permission is not required to send data to the internet.

read the contents of your SD card
Allows the app to read the contents of your SD card.

prevent phone from sleeping
Allows the app to prevent the phone from going to sleep.

modify or delete the contents of your SD card
Allows the app to write to the SD card.

In-App billing
In-app Billing on Google Play provides a straightforward, simple interface for sending In-app Billing requests and managing In-app Billing transactions using Google Play.

receive data from Internet
Allows apps to accept cloud to device messages sent by the app's service. Using this service will incur data usage. Malicious apps could cause excess data usage.

Older Versions

More Android Apps to Consider