CineStar APK

Version 1.6.17 - cz.pixelfield.cinestar
Last updated: Sun, 03 Oct 2021 13:48:43 UTC
pixelfield,cinestar,entertainment

The only application in the Czech Republic, from which you can buy movie tickets. CineStar application revolutionizes buying tickets to the cinema. With this application you can do shopping and booking tickets must journey on the bus or in line at the supermarket. One touch, you can invite your friends to join you, send them a ticket and will always have the most up to date information on the latest film hits. You just have to touch it.

CineStar apk

APP Information

Download Version 1.6.17 (10617)
Apk Size14.36 MB
App DeveloperCineStar Česká Republika
Malware CheckTRUSTED
Install on Android5.0 and up
App Packagecz.pixelfield.cinestar.apk
MD598957edeb05112cada6a7adc1c8a7a82
Rate5
Website https://cinestar.cz

Download CineStar 1.6.17 APK

App Description

CineStar is pixelfield,cinestar,entertainment, content rating is Everyone (PEGI-3). This app is rated 5 by 1 users who are using this app. To know more about the company/developer, visit CineStar Česká Republika website who developed it. cz.pixelfield.cinestar.apk apps can be downloaded and installed on Android 5.0 and higher Android devices. The Latest Version of 1.6.17 Available for download. Download the app using your favorite browser and click Install to install the application. Please note that we provide both basic and pure APK files and faster download speeds than APK Mirror. This app APK has been downloaded 51+ times on store. You can also download cz.pixelfield.cinestar APK and run it with the popular Android Emulators.

Aplikace CineStar přináší revoluci v nakupování vstupenek do multikina. S touto aplikací můžete udělat nákup i rezervaci lístků třeba cestou v autobuse nebo ve frontě v supermarketu. Na jeden dotyk můžete pozvat své přátele, aby se přidali k vám, poslat jim vstupenku a mít vždy ty nejaktuálnější informace o nejnovějších filmových hitech. Stačí se jen dotknout. 

App ChangeLog

 • Lepší grafické rozhraní
 • Oprava drobných bugů

App Screens

CineStar App Screen 1CineStar App Screen 2CineStar App Screen 3CineStar App Screen 4CineStar App Screen 5

Older Versions

More Android Apps to Consider

Google Play Reviews

 1. Alexandr Brcica-avatar

  Alexandr Brcica

  the app doesn't work at all. I downloaded the app, registered my email and cinema of my choice, but after that I could not see any movies, nor shows. Very disappointed.

 2. Tyler-avatar

  Tyler

  It works fine. Does what it's supposed to.

 3. K O-avatar

  K O

  No English. Only Czech

 4. N G-avatar

  N G

  Can't even register

 5. Martye Android-avatar

  Martye Android

  Stiahol som si aplikaciu, aby som mohol uhradit rezervaciu z netu. Skoda,ze to nie je mozne...mam cislo rezervacie, akurat ho nemam Kam zadat. Useless

 6. Daniel Kajzar-avatar

  Daniel Kajzar

  Jako nevím, když už chtějí řešit kupování lístků online tak by měli zajistit to aby jim to servery zvládaly ... A ne že pak těším u pokladny že mám koupený lístek a nejde se přihlásit ...

 7. Rudé Jehličí-avatar

  Rudé Jehličí

  Jednoduchá, ale přitom velmi užitečná aplikace, jednodušší kupování a odbavování lístlů než přea internet

 8. Vojtulee M.-avatar

  Vojtulee M.

  EDIT: Stále chybí tmavý režim

 9. VU-avatar

  VU

  Tuhle nedotazenou appku vas nuti si stahnout pokud chcete mit vstupenky za online cenu. Pres net jinak zaplatit nejde, nechutny

 10. Tomas Kucera-avatar

  Tomas Kucera

  Problem pri posilani vstupenky jako darek, fubec to nefunguje pouze se objevi obrazovka daruji neco tam problikne a nic. Jinak na objednavani vstupenek a obcerstveni je vse ok. Tak posledni změna potvrzení platby je opravdu dotazene do dokonalosti!!! Při platbě kartou gopay po mě chce potvrdit sms a CVS kódem a banka znovu potvrzení sms není to už trochu moc?